Rybaření na Dunaji!

Naše společnost v roce 2020 spustila nové webové stránky s komplexními informacemi z českého Banátu i Rumunska! Pro další informace navštivte nové webové stránky: www.visitbanat.com!

 

Již druhým rokem zajišťujeme kompletní rybářský servis na evropském veletoku Dunaji. Přímo pod Eibentálem se nachází legendární Kazane Mare a Mici (Velký a Malý kazan), tedy nejužší místo na celém spodním toku Dunaje a současně s hloubkou přes 82 metrů také nejhlubší. Tato součást národního parku Železná vrata patří i do TOP 10 přírodních zajímavostí celého Rumunska!

 

Díky stavbě vodní rumunsko-srbské elektrárny Železná vrata (50km po toku Dunaje) se zvedla hladina v posledních čtyřiceti letech o několik desítek metrů a vytvořila ideální podmínky pro rybolov. Díky kazaňské úžině se Dunaj u obce Dubová rozlévá do velkého zálivu a vytváří také mnoho slepých ramen - např. rybářsky populární Mraconia, nad kterou se tyčí největší evropská skalní socha krále Decebala.

 

Naše společnost zařizuje veškeré rybářské služby. Od ubytování a stravování až 16ti osob, vyřízení rybářských lístků či rybářského průvodci a pronajmutí lodí. Úlovky jde čistit a grilovat přímo v naší hospodě “U Medvěda”, která leží v obci Eibentál a je vzdálena od Dunaje necelých šest kilometrů. V případě přání pak dokážeme zařídit i ubytování v rumunské vesnici Dubova. V naší hospodě můžete ochutnat velmi dobré rumunské točené pivo Ursus a Temešvár, nebo oslavit své úlovky degustací domácích pálenek!

 

Těšíme se na vás!

 

Ubytování a stravování

Ubytování pro jednotlivce i velké party, v našem penzionu je deset lůžek, sociální zázemí s teplou vodou – sprcha, záchod, vybavená kuchyně, gril apod. V celém areálu je signál wifi. Dále nabízíme možnost kompletního banátského stravování od naší výborné kuchařky Rominy. V případě zájmu většího počtu osob zprostředkováváme ubytování v celé vesnici.

 

Hospoda

V areálu „U Medvěda“ se můžete občerstvit v naší stylové hospodě, dva druhy točeného piva, kofola, domácí pálenky, sýry, suvenýry. Možnost promítání filmů, zajišťování místní hudby apod.

 

Hlavní lovené ryby

Sumec, kapr, candát a další říční ryby

 

Rybářské povolenky

V Rumunsku je roční systém rybářských lístků, ty vyřizujeme za cenu 600,- Kč a lze s nimi chytat v celém Rumunsku. Pro vyřízení je potřeba zaslat kopii občanského průkazu nebo pasu, potřebné další věci zařídíme my na rumunských úřadech a rybářské povolenky na vás budou čekat při vašem příjezdu do Eibentálu. Na jednu povolenku lze chytat na dva pruty

 

Kdy se smí rybařit na Dunaji

V roce 2017 je zakázáno chytat v termínu 1.4.2017 – 15.5.2017, termín 45 dnů je „plovoucí“ a v každém roce je vždy v trochu jiném termínu. Ostatní rumunské řeky mají jiné termíny zákazy rybolovu, ty jsme schopni v případě přání obratem zjistit.

 

Krmení

Ačkoliv Rumunsko má zákon, který určuje, jakým způsobem se mohou ryby krmit, nikdo tento zákon nenaplňuje a přikrmování na Dunaji je jen na vaší fantazii.

 

Stanování u Dunaje a noční rybolov

Během rybolovu lze přespat i přímo u vody, jelikož Dunaj je zároveň hraniční oblastí k bivaku je potřeba získat povolení od hraniční policie – frontiery. I toto povolení zajišťujeme za částku 300,- Kč. V noci lze chytat na Dunaji pouze ze břehu.

 

Rybolov z loďky

Na Dunaji jde chytat i přímo z lodi, je však potřeba respektovat hraniční pásmo. Pronájem motorové lodi s třemi litry benzínu jsme schopni zprostředkovat za 1050,- Kč/den, v případě, že nájem je delší než tři dny cena spadne na 700,- Kč/den.

 

Rybářský průvodce

Poskytujeme i rybářský doprovod přímo z vesnice Eibentál. Výhodou je znalost místních vod a rumunštiny. Rybářský průvodce si za den bere 500,- Kč.

 

Další služby

Po dohodě lze zajistit i dopravu (dodávka, osobní a terénní automobil) k Dunaji a zpět, vy si tak můžete u břehu bez problémů okoštovat skvělé banátské pálenky:). Dále nabízíme možnost grilování, čištění a další zpracování ulovených ryb.

 

Součástí pobytu však nemusí být nutně jen rybolov, nabízíme mnoho dalších aktivit a výletů na vyhlídky, jeskyně do římských lázní apod!