Rybolov na Dunaji

V roce 2020 jsme spustili nové webové stránky s komplexním obsahem českého Banátu v Rumunsku a Srbsku
 

Naše základna je na Eibenthale, který je vzdálen 8 km od Dunaje, který je zde součástí největší přehrady na Dunaji - Železná vrata. Samotné těleso přehrady je vzdálené cca 60 km po proudu a vzdedmutí končí 60 km proti proudu. Šířka Dunaje je zde 1,5 km. Chytat se dá na slepých ramenech (populární Mraconia) či otevřeném Dunaji ze břehu či loďky. Nabízíme ubytování ve dvou domech (viz. menu Ubytování) a sousedství malebné hospůdky U Medvěda

Pro rybáře u nás ubytované zajišťujeme rybářské povolenky v ceně 1000 Kč/kus. Pro vyřízení je potřeba zaslat s předstihem kopii občanského průkazu a rybářské povolenky na vás budou čekat na Eibenthale. Na jednu povolenku lze chytat oficiálně na dva pruty. Neoficiálně je důležité spíše míti tu povolenku a občanku (Dunaj je státní hranice).

Na Dunaji i ostatních rumunských řekách je zákaz rybolovu v určitém termínu. Pro rok 2020 je tento zákaz stanoven na všechny řeky v Rumunsku od 4.4. do 2.6.2020. Dunaj má vyjímku a zákaz je od 19.4. do 2.6.2020.

Půjčení člunu. Dále nabízíme půjčení menšího nafukovací člunu s pádly za 750 Kč/den, s motorem za 1500 Kč/den. Dovoz člunu z Eibenthalu na vybrané místo je za 500 Kč/dovoz+odvoz.

Bivakování u Dunaje není zakázané, ale může se Vám stát, Vám budou Rumuni tvrdit, že jste na jejich parcele.

Krmení ryb je v Rumunsku ošetřeno zákonem, ale  nikdo tento zákon nenaplňuje a přikrmování na Dunaji je dá se říct volné.

Hlavní lovené ryby: Sumec, kapr, candát.

Jiné služby ani půjčování rybářského vybavení nezajišťujeme.

Dovolená v Banátu

www.dovolena-banat.cz

info@dovolena-banat.cz

+40 726 580 106

FB: Dovolena v Banátu