Ubytování a stravování

V roce 2020 jsme spustili nové stránky, kde najdete kompletní nabídku našeho ubytování - www.visitbanat.cz

Ubytování nabízíme ve vesničce Eibenthal.

U Medvěda - cestovatelské srdce starého “banátníka” vždy potáhne k Medvědovi. Jde o malý areál, který zahrnuje samotný dům, hospodu U Medvěda a kemp na kopci za hospodou se zázemím u hospody. Kapacita ubytování U Medvěda je 5 osob v jednom velkém pokoji. Dále je k dispozici kuchyňka a kompletní sociální zázemí (sprcha, splachovací záchod). Parkování je přes cestu. Cena ubytování je 400 Kč/osoba/noc se snídaní.

 

LaBamba - starší dům se rovněž nachází v centru Eibenthalu. Výhodou tohoto ubytování je  kapacita pro dvanáct osob, přilehlý kemp a velký dvůr kde lze zaparkovat s čímkoliv (motorky, osobní automobily i karavany). K dispozici jsou dva pokoje, jeden s deseti lůžky (5 patrových postelí) a ve druhém pkoji jsou dvě postele. Součástí je i společná kuchyňka a koupelna se sprchovým koutem a splachovacím záchodem. Cena ubytování je 300 Kč/osoba/noc se snídaní.

 

U Dědy - Domeček v centru vesnice nabízí ubytování pro deset osob ve dvou pokojích. Oba pokoje mají kapacitu 5 osob a v každém jsou 3 postele a jedna patrová. Součástí domu je koupelna s teplou vodou. Záchod v domě není, chodí se na dvůr na kadibudku. Stejně tak je na dvoře kohoutek s pitnou vodou. Součástí zázemí je i soukromý dvůr s průjezdem, kde se můžete v teplých měsících schovat před sluníčkem. Parkování je možné před hospodou “U Medvěda”, nebo přímo před domem. Cena ubytování je 400 Kč/osoba/noc se snídaní.

Flaška - Ubytujte se v nejstarším domě v Eibentále a užívejte si Banátu. Ubytování je skromné, ale čisté. Dům má dva pokoje. Jeden pětilůžkový a jeden dvoulůžkový. Sociální zázemí je venkovní. Voda je ve studni. Pojďte si to užít. Cena ubytování je 400 Kč/osoba/noc se snídaní.

Pod stan.

Kemp “U Medvěda” - až vás rozpálené slunce vyžene ze stanů, čeká na vás krásný výhled z výšky na vesnici zapasovanou v táhlém a klikatém údolí. Krásný start nového dne. Součástí kempu je sociální zázemí s venkovními sudovými sprchami a splachovací toalety. Do hospody “U Medvěda” je to jenom pár metrů z kopce (a večer do kopce)..ale ten výhled! Cena kempovného je 150 Kč/osoba/noc se snídaní anebo 80 Kč/osoba/noc bez snídaně. 

Kemp LaBamba - rozlehlý kemp u kostela je ideální pro větší skupiny osob, možnost parkování více vozidel, k dispozici jsou venkovní toalety a sudová sprcha. Cena kempovného je 150 Kč/osoba/noc se snídaní anebo 80 Kč/osoba/noc bez snídaně. 

Stravování.

Ke každému pobytu (v domě) je automaticky v ceně banátská snídaně, která je podávaná v naší restauraci Eibenthal v době dle domluvy s personálem. Těšit se můžete na domácí speciality a podle potřeby rádi vyhovíme vaší chuti a i vyznavačům vegetariánství. Obědy a večeře jsou již na Vás a Vaší chuti. Vybrat si můžete z denní i stálé nabídky, restaurace má v turistické sezoně otevřeno od 8:00 do 22:00, kuchyně pak přijímá objednávky do 21:30. 

 

Restaurace

Z Banátu s plným břichem!

Restaurace je součástí velkého projektu Eibenthal, který si dal za cíl vytvořit ze zapadlé a vylidněné vesnice turistickou zajímavou lokalitu. Právě spuštěním první oficiální restaurace v celém Banátu se pro vesnici otevřely nové možnosti využití turistického potenciálu. Rozvoj šetrné turistiky se po zavření antracitových dolů stává hlavní součástí obživy většiny místních krajanů. Díky této možnosti můžeme postupně zaměstnávat stále více osob, kteří možná nejsou tolik zkušení v těchto oborech, ale dávají do toho srdce a velké nasazení. Držte jim palce. Zaslouží si to!

Z bývalé nevzhledné a rozbité budovy (dříve stará prodejna a sklad Bodega) zůstaly pouze obvodové zdi a vyrostla zde podle dobových obrázků zcela nová budova s krásným otevřeným lokálem, půdním prostorem a velkou terasou s celkovou kapacitou 230 osob. Celý prostor je koncipován tak, aby vyhověl požadavkům pro různé varianty akcí jako jsou oslavy, školní zájezdy, svatby, školení nebo velké hudební akce.

Na výběr jsou české i banátské speciality jako je zvěřina, pečené koleno, uzená žebra, guláš, sármy, těstoviny, nebo skvělé rumunské polévky. Vše pak můžete zapít několika druhy piv - Pilsner Urqell nebo Ursus či točenou limonádou od Kofoly. 

V případě zájmu Vám můžeme po dohodě připravit nabídku dle Vašeho přání a chuti! 

Kontaktuje nás a vychutnejte si Eibenthal s plným břichem!